logo original

GYNEKOLOGICKÁ AMBULANCE

 MUDr. Halina Kačinská


  +420 608 872 851  

btn objednavka cz
RU
CZ

VAGINÁLNÍ REJUVENACE ( LÉČBA VAGINÁLNÍ OCHABLOSTI )

Nedostatečné zvlhčení, nekvalitní pohlavní styk, únik moči nebo často se opakující záněty – to jsou časté zdravotní problémy, které negativně ovlivňují kvalitu života žen po porodu nebo v menopauze. Jsou způsobeny sníženou elasticitou vaginální tkáně, ztrátou kolagenu a svalovou ochablostí, ke kterým dochází vlivem porodu a hormonálních změn. 

CO je vaginální ochablost po porodu?
Při porodu přirozenou cestou dochází k velkému rozpínání poševního svalstva a k jeho poranění v podobě drobných prasklinek. Bezprostředně po porodu je pochva uvolněná, pohmožděná a oteklá. Otok během pár dní opadne a pochva pomalu začne získávat zpět svůj svalový tonus. Tento proces může trvat i několik měsíců. I když se stav pochvy zlepší, poševní stěny již nikdy nedosáhnou své původní pevnosti a elasticity. V takovém případě hovoříme o vaginální ochablosti. Přibližně 20 % žen se potýká s vaginální ochablostí, která následně omezuje kvalitu jejich sexuálního života. Projevuje se sníženou těsností a citlivostí ve vaginální oblasti. Pohlavní styk s partnerem může být díky tomu neuspokojivý jak pro ni, tak pro partnera. 

CO je vaginální atrofie po menopauze?
Vaginální atrofie se obvykle objeví 5 let po menopauze a postihuje až 61 % žen. Vaginální atrofie se projevuje nejčastěji svěděním, snížením vaginální sekrece, bolestivým pohlavním stykem, krvácením při pohlavním styku nebo potřebou častého močení. V průběhu let se všechny tyto symptomy můžou zhoršovat a významně ovlivňovat sexualitu a celkovou kvalitu života. 

Fraxis Gynolaser – komfortní léčba vaginální ochablosti a atrofie
Ošetření laserem Fraxis s aplikátorem Gynolaser představuje moderní řešení pro léčbu vaginální
ochablosti a atrofie.  Je rychlé, bezbolestné a nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Do pochvy
se při něm zavádí speciální hlavice laseru, která působením termálního efektu a mikro ablace
(odpařování tkáně) omlazuje poševní stěnu


JAK probíhá ošetření laserem Fraxis Gynolaser?
Zákrok je ambulantní bez nutnosti anestezie a dlouhé rekonvalescence. Před samotným zákrokem nejprve vyčistíme a vysušíme vaginální kanál, aby nedocházelo k omezení prostupnosti paprsků do tkáně. Následně zavádíme speciální velmi úzkou hlavici Gynolaser s patentovaným aplikátorem I-Slide. Během zákroku laserovým paprskem ošetříme celou poševní stěnu od děložního čípku až po poševní vchod. Působením paprsků dochází k hlubokému prohřátí tkáně a je odstraněna její svrchní část. Teplo stimuluje tvorbu kolagenu a tkáň se zpevňuje. Kromě zpevnění dochází ke zlepšení nedostatečné vaginální sekrece a léčbě bolesti při pohlavním styku. Díky znovuobnovení tvorby glykogenu v pochvě se vyrovnává hladina PH a snižuje riziko vaginálních zánětů.


CO následuje po zákroku?
Po ošetření laserem Fraxis Gynolaser se 5 – 7 dní vyhýbejte koupání a pohlavnímu styku. Dodržujte důsledně osobní hygienu. V případě bolesti můžete užít běžně dostupná analgetika.

JAK rychle se dostaví efekt?
Efekt se obvykle dostaví už po 1 týdnu.

KOLIKRÁT je potřeba ošetření opakovat?
Ošetření opakujeme 2 krát v rozmezí 4 až 8 týdnů. Podle individuálního stavu klientky může ošetřující lékař doporučit i více opakování.
 
JAKÉ jsou výhody léčby vaginální ochablosti a atrofie laserem Fraxis Gynolaser?
• Ambulantní zákrok – klientka po něm odchází domů.
• Rychlost – trvá maximálně 30 minut.
• Bezbolestnost – klientka může cítit jen drobné štípnutí u poševního hrdla při zavádění a vytahování aplikátoru.
• Žádná ztráta krve při zákroku.
• Bez vážných nežádoucích efektů.
• Bez nutnosti dlouhé rekonvalescence.
• Vysoká účinnost a spokojenost klientek.

Obrázek 388